Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
Úvod  >  Aktuality  >  Vyšší stočné pro dotované splachování dešťovou vodou?

Vyšší stočné pro dotované splachování dešťovou vodou?

Vyšší stočné pro dotované splachování dešťovou vodou?
Datum vydání: 30.08.2017

Druhé kolo dotačního programu Dešťovka umožní majitelům bytových a rodinných domů, mimo jiné, získat zpět až polovinu nákladů, které investovali do systému umožňující využívat dešťovou vodu na zavlažování a splachování.

V souvislosti s tím již v předešlém kole vyvstal problém pro celé Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).

Pakliže by se (dešťová voda) používala na splachování, tak se využije, následně se stane odpadní vodou a podléhá zpoplatnění,“ řekl dnes ředitel sdružení Oldřich Vlasák.

Vyšší stočné o čtvrtinu či měřák odpadní vody

Proto plánuje SOVAK doporučit Státnímu fondu životního prostředí (SFŽP), aby v dalším kole programu Dešťovka bylo povinné doložit smlouvu mezi příjemcem dotace a provozovatelem vodohospodářské infrastruktury v případě, že příjemce dotace bude vodu využívat ke splachování. SOVAK by v takovém případě po příjemci požadoval buď o čtvrtinu vyšší stočné, nebo nainstalování měřáku odpadní vody.

Dle SFŽP je pro žadatele nejvýhodnější zvýšit stočné koeficientem 1,25. Výdaje domácností tím zůstanou stejné, protože klesne odběr vody z vodovodu.

Více informací se dozvíte ve článku: Kdo ušetří díky Dešťovce na splachování, mohl by zaplatit víc na stočnémzpět na přehled